ASRock G41M-VS3 R2.0

Socket 775
Chipset
Intel G41

• , zakoupeno v ALFA.cz

• Malá, útulná pro nenáročné. Splňuje to účel využití :)
    • Nic, co by klasickému nenáročnému uživateli mohlo vadit.

Pár šroubků, cd s ovladači a za pár minut hotovo.

• , zakoupeno v Mironet.cz

• málo slotů pro USB - tím i pro čtečku karet, kvůil této desce jsem musel koupit nový chladi na procesor, i přes zkoušku různých nastavení deska se starým chladičem nespolupracuje

Výběhový model, který mi pomohl ještě zachránit můj už starší počítač, takže ve výsledku jsem byl rád alespoň za tuto variantu.

• povedený

Rozšiřující sloty

PCI sloty 1

PCI-E 16x sloty 1

USB 2.0 konektory 8

Doplňující informace - USB 2.0/3.0/3.1 4 x USB 2.0 (zadní panel) 4 x USB 2.0 (volitelné)

FireWire (IEEE 1394) konektory 0 ks

Rychlost řadiče Serial ATA 300 MB/s

Další vlastnosti

Formát (form factor) micro ATX

Typ konektoru ATX zdroje 24-pin

Typ elektrické zásuvky +12V P4 (4-pin)

• Možnost vsadit modifikovaný serverový Xeon
    • Nejlevnější použitelná ZD pro LGA 775
    • Malé rozměry, chladič na Xeon se vešel jen tak tak.
    • Omezený počet slotů na RAM

Jeden z nejlevnějších upgradů pro tuto ZD je koupě serverového Intel Xeon x5450 (12Mb L2 cache, 45nm,4 jádra na 3GHz) modifikovaný na LGA 775. Přesune tuto ZD na maximální úroveň její možnosti. Asijský trh je plný těchto vysloužilých procesorů a modifikace je jednoduchá. Modifikovaný procesor tak vyjde na 400,-Kč. za procesor, který před 9 lety stál 900$. DDR3 RAMky nejsou problém, Pokud chcete hrát novější hry, tak tady bude nejdražší investice Grafická karta. Já jsem na tuto ZD umístil lowend Nvidia Geforce GTX 1050 (3.000,- Kč) a vše funguje naprosto perfektně(30-100 FPS), Doom, Warframe, GTA V, Fortnite, Diablo 3, Battlefield 1, Destiny 2.

Průměrný počítač na hraní tak vyšel na 6.000,- Kč

• Bezproblémový
    • Běžnému uživateli stačí
    • Jednoduché a bezproblémové nainstalování
    • V dnešní době nevýkonná
    • Stará matice.

Pro hráče nevhodné,pro běžného uživatele dostačující.

• , zakoupeno v ALFA.cz

• Malá, útulná pro nenáročné. Splňuje to účel využití :)
    • Nic, co by klasickému nenáročnému uživateli mohlo vadit.

Pár šroubků, cd s ovladači a za pár minut hotovo.

• , zakoupeno v Mironet.cz

• povedený

povedený

• +velikost
    • +vše do ní sedí :D
    • +cena/výkon
    • -Pouze na 2xRAM a 1x slot na (grafickou kartu)
    • -jinak nic :)

Fakt super zákl.deska moc doporučuji mám ji v PC kde mám NVIDIA GT 630 (nic moc)¨HDD 500GB Processor Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.00GHz zdroj 500 W 8 GB Ram a funguje jak má prostě zákl.deska pro ty co hledají cena/výkon

• , zakoupeno v Alza.cz

• kvlitní a funguje jak má
    • Podtaktovává paměti z 1333 na 800

dobrá deska za rozumnou cenu

• , zakoupeno v COOL PC

vše v pořádku, jen jsem se uklepl v ramkách, ale obchod mi je prý vymění, tak vše dopadlo dobře