Recenze ASUS PRIME X370-PRO

Ověřené recenze ASUS PRIME X370-PRO

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s.

Přidáno: 11. července 2017

(Upraveno 11. července 2017)

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Výkoný chipset
  • Množství rozhraní
  • Overclocking
  • Rozhraní mimo board - serial, USB nutno dokoupit
  • Audio chip vyžaduje kernel 4.11
  • Jen 2 konektory pro case ventilátory

BIOS je nezvykle grafický, ale vše je nastavitelné a update z USB proběhl bez problémů.
Překvapilo mě barevné podsvícení desky, které ve svém case nevyužiji.
Ve standardním nastavení běží RAM jen na 2133

Instalace: Po prvotních potížích vše funguje jak má
Ověřený zákazník ExaSoft.cz

Pavel S.

Přidáno: 15. června 2017

Zakoupeno v ExaSoft.cz

Bez problémů, vše funguje jak má. Teda kromě RAM, která zatím nejede na maximální takt. Ale vzhledem k tomu, jak čerstvý je náběh Ryzenu, tak se to dá pochopit. S novými updaty Biosu se to doufám spraví.

Instalace: Hardware se nainstaloval sám, popřípadě z dodaných ovladačů

www.ddworld.cz

Přidáno: 30. května 2017

ASUS PRIME X370-PRO AM4 – TEST a REVIEW solidní základní desky pro AMD RYZEN - DDWorld.cz

Pokud zrovna vybíráte základní desku pro nový AMD RYZEN procesor, mohl by vás zajímat i tento model! Na DDWorld jsme otestovali ASUS PRIME X370-PRO, tedy velmi dobře vybavenou základní desku za solidní cenu ....

Celá recenze na www.ddworld.cz
Ověřený zákazník CZC.cz

TomAtom

Přidáno: 27. března 2017

Zakoupeno v CZC.cz

• Podpora pro nové procesory AMD RYZEN je perfektní
  • slot pro SSD M.2 (s vysokou propustností = SSD má opravdu deklarované přenosové rychlosti).
  • Možnost volby z asi 4 různých barev podsvícení základové desky(spolu s dodávaným chladičem od AMD pro CPU, který také má nastavitelné podsvícení = paráda).
  • Nutnost v BIOSu nastavit vypínání světelných efektů po vypnutí počítače(po vypnutí stále mění světelné efekty

V sestavě: MB - ASUS PRIME X370-PRO
CPU - AMD RYZEN 7 1700 + dodávaný chladič
RAM - Kingstone HyperX Fury black 1x16GB DDR4 2400
HDD1 - Samsung SSD 960 EVO(M.2) - 500GB
HDD2 - Toshiba 2TB 7200 ot 64MB
GPU - ASUS GeForce GTX 1060 DUAL 6GB

Jelikož používám PC z 65% pro práci (virtuální vizualizace + renderování videa), tak jsem i dle mého soudu naplno prozatím neotestoval plný výkon výše zmíněných komponent. Ze zbylých 35% používám PC pro hry(Borderland, série Assassins creed, Shadow of Mordor a jiné).

Z vlastní zkušenosti doporučuji instalaci originálních Windows 7(v mém případě Ultimate), a poté bezplatný upgrade na Windows 10... Původně jsem chtěl také Windows 7 zachovat, ale vzhledem k neustálému "hádání" se se základní deskou (i přes stažení ovladače ze stránek výrobce pořád odpojovala myš a klávesnici) jsem přistoupil k upgradu na Windows 10 kdy běží vše v pořádku. Když jsem po dvou dnech, co jsem provedl upgrade na Windows 10 pročítal fóra, zjistil jsem, že problém je globální, také jsem se dozvěděl, že bývá problém při "čisté instalaci Windows 10, proto doporučuji instalaci originálních Windows 7 a poté bezplatný upgrade na Windows 10.

Instalace: Po prvotních potížích vše funguje jak má