Recenze Raspberry Pi 2 Model B

RaspberryPI používám jako multimediální centrum a tuto roli plní naprosto skvěle. S nainstalovanou distribucí OpenELEC přehraje jakékoliv video, podporuje přehrávní videí jak z internetu, tak z NAS či jiných místních zdrojů, nemá nejmenší problém s žádnými 1080p videi. Naprosto luxusní funkcí je ovl... Zobrazit celou recenzi

Ověřené recenze Raspberry Pi 2 Model B

Ověřený zákazník InterShop24

Tadeáš Svoboda

Přidáno: 24. srpna 2016

Zakoupeno v InterShop24

• levné schopné mini PC mnoha možnostmi použití
  • slabé usb porty neutáhnou externí disk

Není pro každého. Cílovka jsou asi různí IT kutilové a milovníci linuxu.

Ověřený zákazník Alza.cz

Akai

Přidáno: 1. února 2016

Zakoupeno v Alza.cz

• Přesně splňuje co jsem očekával

Používám jako doplněk "hloupé" televize. Po nainstalování XBianu startuje stejně rychle jako televize, Kodi přehrává vše co potřebuju, prostě za mě bez výhrad. Není asi pro každého, chce to aspoň trochu zkušeností při rozcházení, ale stojí to za to

4tune

Přidáno: 25. ledna 2016

• levné
  • funkční
  • mnohostranné využití

Používám jako media centre s OSMC/Kodi a stáje žasnu co všechno to umí. Navíc lze využít s různými operačními systémy pouhou výměnou paměťové karty. Z každé televize s HDMI je teď možno za pár korun udělat smart TV.

Přidáno: 11. ledna 2016

• poměr cena / výkon = asi není konkurence
  • možnosti tohoto pidi zařízení jsou snad neomezené
  • umí se připojit v LAN prakticky na cokoliv

Po té, co jsem dostal tento kousek domů jsem se radoval jak to bude super, teda až do doby, než jsem přišel na to, že model PI2 už je na MICRO SD karty... Ale jak se říká, neznalost neomlouvá. Pořídil jsem tedy MICRO SD kartu, připravil NOOB instalaci, zasunul ji (na 2x, prvně šla mimo slot), zapnul a ... černá obrazovka. Opět chyba mezi židlí a klávesnicí. Kartu je potřeba pořádně zasunou, což jsem neudělal. Následně už šlo vše jako po másle. Vše je svižné, velmi snadno se dá připojit na NAS, fungují veškeré kodeky, nestalo se mi, že by se mi něco nechtělo přehrát. KODI se pak napojilo i na DREAMBOX, takže mohu sledovat přes PVR doplněk satelitní TV a to včetně EPG a záznamu. S online doplňky se z toho stalo ultimátní multimediální centrum s obřími možnostmi (stačí zagooglit). Mohu jen doporučit. Instalaci a zprovoznění zvládne asi každý. Ovládání díky HDMI-CEC je realizováno formou DO od TV = není nutný další ovladač. A takto bych mohl pokračovat dlouho, vydalo by to asi na knihu delší než je Vojna a mír :-))

Přidáno: 10. ledna 2016

Zakoupeno v Minidroid

• Slouzi jako prehravac k tv a pripojeni k nasu

Jiz treti RasPi a naprosta spokojenost. Všechno slape bez problemu. Nasazen Openelec (kodi),prehrava vsechny typy souboru. Raspi bez problemu zvlada full hd filmy

Ověřený zákazník Vývojové Kity

Pavel Tížek

Přidáno: 15. prosince 2015

Zakoupeno v Vývojové Kity

• Výkon
  • Dostupnost
  • Customizace

Velmi oblíbený díky široké variabilitě použití a jednoduchosti. Dí se použít jako webový server, NAS, home center atp. Cena je určitě velkým lákadlem, stejně jako široká podpora komunity. Doporučuji.

Přidáno: 10. prosince 2015

• Velikost
  • Poměr cena/Výkon
  • Spotřeba
  • Jen 100Mb/s ethernet

Doporučuji. Hodí se díky GPIO zejména pro propojení s jednodušší elektronikou, ale ostudu neudělá ani jako domácí server nebo jako počítač k televizi bez připojení k internetu. Ještě jsem nezkoušel přetaktování, ale nezaznamenal jsem výrazné zahřívání i bez chladiče.
Případné zájemce bych chtěl upozornit zejména na nutnost dostatečně kvalitního napájení. Nejedná se o chybu Raspberry, ale spíše o nepřiměřené šetření výropců napájecích adaptérů. To často způsobuje, že na zdroji je uvedeno např. 5V/1,5A, ale už při proudu 0,5A spadne napětí na 4,5V, což je pro Raspberry nedostatečné (doporučeno 4,75-5,25V). druhým extrémem jsou zdroje, které mají napětí naprázdno i 6V a deklarovaných 5V dosáhnou až při plném zatížení. Doporučuji tedy alespoň adaptér s označením 5V/2A a změřit napětí naprázdno i při plné zátěži před prvním připojením k Raspberry. Předejdete tím možnému zničení a nefunkčnosti USB zařízení s vyšší spotřebou (např. externí HDD).

Přidáno: 17. září 2015

Zakoupeno v Minidroid

Skvely pocitac v miniaturnej velkosti a takmer rovnako malej cene. Planujem pouzit na automatizaciu domacnosti v kombinacii so zWave.

Ověřený zákazník RPiShop.cz

Standa

Přidáno: 10. září 2015

Zakoupeno v RPiShop.cz

• splňuje mé představy
  • rychlejší než jsem čekal :O
  • nemá cenu uvažovat o něm jako o stálé náhradě stolního PC

super hračka která se dá bez problémů používat i v praxi

www.tvfreak.cz

Přidáno: 6. září 2015

Raspberry Pi 2: HTPC za 1500 Kč? | TV Freak

Stavba vlastního multimediálního centra byla vždy doprovázena vysokou cenou a nutností umět složit komponenty dohromady, stejně tak ovládat instalaci softwaru. Co když se ale situace změnila a dnes si za 1500 Kč složíte vlastní HTPC za pár minut?

Celá recenze na www.tvfreak.cz

Přidáno: 28. srpna 2015

(Upraveno 28. srpna 2015)

Zakoupeno v Minidroid

• Solidní výkon za ty peníze
  • tak vžycky je co zlepšovat hlavně po výkonové stránce

prostě bezva hračka pro všechny nadšence. Člověk ani nemusí být takový hračička aby s tím něco solidního udělal třeba jako domácí multimediální přehrávač a podobněm, spousta SW je prostě a jednoduše k dispozici

Ověřený zákazník Alza.cz

Přidáno: 19. května 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• výbornej poměr cena výkon
  • nízká úroveň napájení na USB portech
  • potřeba silnějšího napájecího zdroje

Rozhodoval jsem se mezi tímto a Banana Pi a rozhodnutí. Nelituji. Jen je trochu škoda že to na tom USBčku nedává víc. Je to třeba kompenzovat externím USB HUBem což už z toho dělá víc než malou krabičku.

tomasimo

Přidáno: 11. ledna 2016

• Zatím dobrý

byl mě doporučen pro syna

Instalace: Složité - byl problém hardware nainstalovat

Raspberry Pi Model B+