Raspberry Pi 2 Model B

• kompaktní a spolehlivé zařízení
  • , zakoupeno v ITex24.cz

• levné schopné mini PC mnoha možnostmi použití
    • slabé usb porty neutáhnou externí disk

Není pro každého. Cílovka jsou asi různí IT kutilové a milovníci linuxu.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Přesně splňuje co jsem očekával

Používám jako doplněk "hloupé" televize. Po nainstalování XBianu startuje stejně rychle jako televize, Kodi přehrává vše co potřebuju, prostě za mě bez výhrad. Není asi pro každého, chce to aspoň trochu zkušeností při rozcházení, ale stojí to za to

Počet USB
Wi-Fi
Bluetooth

Raspberry Pi 2 Model B je novým vylepšeným výrobkem, který nabízí přibližně 6x větší výkon oproti předchozí známé verzi 1 modelu B a B+. Rozměrově a rozmístěním periferií je shodný s modelem B+, a proto je možné využít stejných krabiček a příslušenství. Hlavními rozdíly jsou výkon procesoru a velikost paměti.

Specifikace:

Procesor Broadcom BCM2836 ARM Cortex-A7 Quad Core(4 jádrový) 900MHz s grafickým čipem
Paměť 1GB LPDDR2 SDRAM
USB 2.0  4x
Video výstup: HDMI, Kompozitní RCA,
Audio výstup: 4-pólový jack pro připojení stereo audio výstupu a kompozitního video výstupu
Micro SD slot pro kartu s operačním systémem
10/100mbs Ethernet Adapter

• , zakoupeno v RPiShop.cz

• kompaktní a spolehlivé zařízení
  • , zakoupeno v ITex24.cz

• levné schopné mini PC mnoha možnostmi použití
    • slabé usb porty neutáhnou externí disk

Není pro každého. Cílovka jsou asi různí IT kutilové a milovníci linuxu.

• úžasná stavebnice pro libovolné technické využití
    • výhodná cena
    • nízká spotřeba
    • lehké sestavení
    • multimediální funkce
    • limitované wifi
    • nepoužitelné pro prohlížení webu
    • ETHENET pouze 100Mbit

koupeno jako file-share server + multimedální KODI centrum k TV a toto splňuje na výbornou za bezkonkurenšní cenu

• Široká možnost využití - od multimediálního centra po automatizaci
    • Velmi levné
    • Na svou velikost poměrně výkonný HW
    • Nízká spotřeba
    • Široká škála příslušenství, které lze dokoupit
    • Velikost - vypadá dost nenápadně
    • Neutáhne externí HDD

Dlouho jsem se rozhodoval, jestli si RasPi pořídit, ale nakonec se tak stalo a ani na chvíli jsem toho nezalitoval. Bál jsem se, že to budou jen vyhozené peníze za něco, co nejspíš ani nebudu moct využít, ale jakmile jsem zjistil, co všechno to umí,(např. přehrávání FullHD videa)byl jsem ohromen. Oproti jiným podobným zařízením má opravdu minimální spotřebu a velkou konektivitu, existuje na něj také mnoho operačních systémů. Je to také výborný nápad, jak si ze své obyčejně televize s HDMI konektorem udělat SuperSmartTV. Trochu mě zklamalo to, že nespolupracuje s externím HDD a počáteční instalace byla trošku složitější. Jinak rozhodně doporučuju.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Přesně splňuje co jsem očekával

• +levné
    • +funkční
    • +mnohostranné využití
    • -nic

Používám jako media centre s OSMC/Kodi a stáje žasnu co všechno to umí. Navíc lze využít s různými operačními systémy pouhou výměnou paměťové karty. Z každé televize s HDMI je teď možno za pár korun udělat smart TV.

• Zatím dobrý

byl mě doporučen pro syna

• poměr cena / výkon = asi není konkurence
    • možnosti tohoto pidi zařízení jsou snad neomezené
    • umí se připojit v LAN prakticky na cokoliv

Po té, co jsem dostal tento kousek domů jsem se radoval jak to bude super, teda až do doby, než jsem přišel na to, že model PI2 už je na MICRO SD karty... Ale jak se říká, neznalost neomlouvá. Pořídil jsem tedy MICRO SD kartu, připravil NOOB instalaci, zasunul ji (na 2x, prvně šla mimo slot), zapnul a ... černá obrazovka. Opět chyba mezi židlí a klávesnicí. Kartu je potřeba pořádně zasunou, což jsem neudělal. Následně už šlo vše jako po másle. Vše je svižné, velmi snadno se dá připojit na NAS, fungují veškeré kodeky, nestalo se mi, že by se mi něco nechtělo přehrát. KODI se pak napojilo i na DREAMBOX, takže mohu sledovat přes PVR doplněk satelitní TV a to včetně EPG a záznamu. S online doplňky se z toho stalo ultimátní multimediální centrum s obřími možnostmi (stačí zagooglit). Mohu jen doporučit. Instalaci a zprovoznění zvládne asi každý. Ovládání díky HDMI-CEC je realizováno formou DO od TV = není nutný další ovladač. A takto bych mohl pokračovat dlouho, vydalo by to asi na knihu delší než je Vojna a mír :-))

• , zakoupeno v Minidroid

• Slouzi jako prehravac k tv a pripojeni k nasu

Jiz treti RasPi a naprosta spokojenost. Všechno slape bez problemu. Nasazen Openelec (kodi),prehrava vsechny typy souboru. Raspi bez problemu zvlada full hd filmy

• OS Raspbian - upravený Debian, jako server pro vše možné tedy ideální, díky OpenELEC ale i perfektní multimedální centrum
    • Napájení přes microUSB-B - možnost napájet prakticky z čehokoli, co má USB
    • Dostupné balíky z repozitářů Debianu - instalace Apache, MySQL či Samby a následná editace konfiguračních souborů přes editor nano je známá snad všem, kteří se kdy setkali s linuxovým serverem
    • Velmi nízká spotřeba, i když běží 24/7, prakticky to nepoznáte
    • Moc se nehřeje (hned vedle mám Arduino s ethernet čipem Wiznet - ten se hřeje mnohem více než procesor na RasPi)
    • Pouze 100Mbps Ethernet (vzhledem k tomu, že mi na RasPi běží bittorrent klient Deluge a některé Linuxové distribuce mají i několik GB, následné přenášení pryč z RasPi chvíli zabere)
    • Absence Bluetooth - při využití v IoT by se hodilo

Celkově je Raspberry Pi jednoduchý ARMový počítač vhodný především jako multimediální centrum nebo domácí server (jak webserver, tak například domácí cloud). Za cenu 1000 Kč (a pár desetikorun k tomu) jde o velice výhodnou koupi, jelikož při přetaktování CPU je součet všech jader roven 4GHz. Jedná se vlastně o takový low-end telefon bez displeje, baterie a bezdrátových technologií.
    Osobně jej používám na IoT (Apache, MySQL, Node.JS) a jako 24/7 bittorrent klienta (Deluge, Samba), na což se hodí naprosto perfektně.